Meteostanice, 3D tiskárna i gravitační generátor. Třicet českých učitelů dva týdny učí v Malém Tibetu

irozhlas.cz, 2. 8. 2022 | Rubrika: Zprávy ze světa | Autor: Kateřina Cibulka

Foto: Brontosauři v Himálajích

Skončila benefiční výzva 2022, během které nezisková organizace Brontosauři v Himálajích nasbírala i Radiožurnálu a příspěvkům posluchačů peníze na zahájení provozu školní vědecké laboratoře v indickém Mulbekhu. Teď v ní a v přilehlé škole Spring Dales Public School, kterou Brontosauři podporují od roku 2008, bude třicet českých učitelů pracovat po následující dva týdny. Přečtěte si, jaké projekty si pro děti připravili.

Radka Kellnerová je výzkumná pracovnice v Ústavu termomechaniky AV ČR. Díky dvaceti letům profesně zaměřeným na meteorologii se rozhodla dětem z Malého Tibetu představit, „co se děje na obloze“.

„Výuka začne popisem základních meteorologických jevů a ve druhé polovině děti sestaví vlastní meteostanici. Žáci se naučí, jak má být meteostanice umístěna, z čeho se skládá a co který přístroj dělá. Na konci budou programovat jednotlivé komponenty a jejich funkce.

Když budou děti v jiném městě a budou se chystat zpátky do své vesnice, budou se moct podívat, jestli u nich doma prší nebo je vedro.“

Celý článek zde