Delegace z Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře v Ústavu termomechaniky

Dne 22. června 2020 navštívil Ústav termomechaniky vedoucí Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře v Praze, pan Liang-Ruey Ke, a ředitel její divize pro vědu a technologie, profesor Hong-Wei Yen. Oba hosté se seznámili s aktuálními tématy bilaterální spolupráce Ústavu termomechaniky AV ČR s tchajwanskými výzkumnými organizacemi a průmyslovými podniky, jako je produkce kovových nanočástic a mikročástic, technologie Plasma Shock Peening, vývoj metod potlačování hluku a vibrací železničních kol odpružených pryží a silentbloků motorů automobilů či modelování plasticity kovů. Hosté se také seznámili s dalšími technologiemi vyvíjenými v Ústavu termomechaniky AV ČR, jako jsou nové principy 3D tisku kovů a stabilizace levitujících setrvačníků pro ukládání energie.

Hosté posléze navštívili Laboratoř charakterizace materiálů a Laboratoř elektrofyziky. V Laboratoři elektrofyziky měli možnost zhlédnout výsledky společného vývoje zdroje pro miniaturní vysokofrekvenční plazmatron vyvíjený v tchajwanském Industrial Technology Research Institute (ITRI).

Pan Liang-Ruey Ke vyjádřil přesvědčení, že koncepty vyvíjené v Ústavu termomechaniky AV ČR mají aplikační potenciál a nabídl konkrétní podporu Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře v Praze při rozšiřování bilaterální spolupráce mezi Ústavem termomechaniky a tchajwanskými výzkumnými organizacemi a průmyslovými podniky v oblasti dalšího rozvoje technologií a komercializace.

pz