Oddělení D 6 – Elektrotechnika a elektrofyzika

Vedoucí:   Ing. Jiří Šonský, Ph.D.
Zástupce vedoucího:   Ing. Tomáš Němec, Ph.D.
Sekretariát:   Jana Kolenčíková

Thumbnail video D6Posláním oddělení elektrotechniky a elektrofyziky je zdokonalovat elektromechanické přeměny energie, modelovat a řídit elektrické pohony, elektromotory a generátory, diagnostikovat struktury výkonových a řídicích obvodů polovodičových měničů a studovat interakci elektronických měničů s elektrickými stroji a rozvodnou sítí. Zajímáme se také o dynamiku elektrického oblouku a termického plazmatu, pro něž vyvíjíme průmyslově relevantní aplikace.

Projekty

{PROJEKTY}

Vybaveni

JménoTelefonE-mail
Xavier Clayton Arnoult, MSc.266052836arnoult@it.cas.cz
Marek Bedřich266052833bedrich@it.cas.cz
Ing. Martin Bejvl, Ph.D.266052006bejvl@it.cas.cz
Jindřich Bouška266052833bouska@it.cas.cz
Ing. Robert Cimrman, Ph.D.266052834cimrman@it.cas.cz
Ing. Michal Duška, Ph.D.266053399duska@it.cas.cz
Ing. Radim Dvořák266052836radimd@it.cas.cz
Jakub Fink266052040fink@it.cas.cz
Dr. Meenakshi Seshadhri Garapati266053399garapati@it.cas.cz
Ing. Jan Gruber, Ph.D.266053572gruber@it.cas.cz
Ing. Jiří Janovec266052296janovec@it.cas.cz
Michael Jurča266052833jurca@it.cas.cz
Ing. Petr Kokeš266052053kokes@it.cas.cz
Jana Kolenčíková266052040janka@it.cas.cz
doc. Ing. Radek Kolman, Ph.D.266052834kolman@it.cas.cz
Josef Konečný266053702konecny@it.cas.cz
Bc. Vojtěch Kotek266053692kotek@it.cas.cz
Bc. Jaromír Kylar266053692kylar@it.cas.cz
Jakub Malínek266052833malinek@it.cas.cz
Martin Maršík266052054marsikm@it.cas.cz
Ing. Ladislav Musil, Ph.D.266052834musill@it.cas.cz
Ing. Tomáš Němec, Ph.D.266053152nemec@it.cas.cz
Ing. Radko Semerád266053031semerad@it.cas.cz
Mgr. Dmytro Shapko, Ph.D.266052054shapko@it.cas.cz
Ing. Luděk Schreier, CSc.266052394schreier@it.cas.cz
Jiří Šafář266052005safar@it.cas.cz
Ing. Petr Šimek, Ph.D.266052028simek@it.cas.cz
Ing. Jiří Šonský, Ph.D.266052002soda@it.cas.cz
Petr Švec266053702svec@it.cas.cz
prof. Ing. Viktor Valouch, CSc.266052001valouch@it.cas.cz