Oddělení D 6 – Elektrotechnika a elektrofyzika

Vedoucí:   doc. Ing. Miroslav Chomát, CSc.
Zástupce vedoucího:   Ing. Jiří Šonský, Ph.D.
Sekretariát:   PhDr. Ruth Tománková

Thumbnail video D6Teoretický a experimentální výzkum elektromechanických konverzí; analýza, modelování a řízení elektrických pohonů, rotačních strojů a elektrických generátorů s proměnnou rychlostí pro využití obnovitelných zdrojů energie; analýza a diagnostika výkonových a řídicích obvodů pro polovodičové výkonové měniče a algoritmů jejich digitálního řízení; výzkum interakce elektronických výkonových měničů s elektrickými stroji a elektrickou sítí. Experimentální výzkum dynamiky elektrického oblouku a proudu vysoce ohřátého plynu (termického plazmatu), nestandardní numerické metody pro řešení elektromagnetických polí a algoritmy pro řešení sdružených úloh v silnoproudé elektrotechnice a elektroenergetice.

Projekty

{PROJEKTY}

Vybaveni

JménoTelefonE-mail
Dr. Lidia Annikovaannikova@it.cas.cz
Ing. Martin Bejvl, Ph.D.266053588bejvl@it.cas.cz
Ing. Martin Čerňan266052099cernan@it.cas.cz
Ing. Michal Duška, Ph.D.266053399duska@it.cas.cz
Dr. Meenakshi Seshadhri Garapatigarapati@it.cas.cz
Ing. Jan Gruber, Ph.D.266053572gruber@it.cas.cz
Ing. Jiří Janovec266052296janovec@it.cas.cz
Mgr. Ondřej Kinclkincl@it.cas.cz
Ing. Petr Kokeš266052053kokes@it.cas.cz
Josef Konečný266053702konecny@it.cas.cz
Martin Maršík266052054marsikm@it.cas.cz
Ing. Tomáš Němec, Ph.D.266053152nemec@it.cas.cz
Ing. Radko Semerád266053031semerad@it.cas.cz
Mgr. Dmytro Shapko266052054shapko@it.cas.cz
Ing. Luděk Schreier, CSc.266052394schreier@it.cas.cz
Jiří Šafář266052005safar@it.cas.cz
Ing. Petr Šimek, Ph.D.266052028simek@it.cas.cz
Ing. Jiří Šonský, Ph.D.266052002soda@it.cas.cz
Petr Švec266053702svec@it.cas.cz
PhDr. Ruth Tománková266052000ruth@it.cas.cz
prof. Ing. Viktor Valouch, CSc.266052001valouch@it.cas.cz