Oddělení D 6 – Elektrotechnika a elektrofyzika

Vedoucí:   doc. Ing. Miroslav Chomát, CSc.
Zástupce vedoucího:   Ing. Jiří Šonský, Ph.D.
Sekretariát:   PhDr. Ruth Tománková

Thumbnail video D6Teoretický a experimentální výzkum elektromechanických konverzí; analýza, modelování a řízení elektrických pohonů, rotačních strojů a elektrických generátorů s proměnnou rychlostí pro využití obnovitelných zdrojů energie; analýza a diagnostika výkonových a řídicích obvodů pro polovodičové výkonové měniče a algoritmů jejich digitálního řízení; výzkum interakce elektronických výkonových měničů s elektrickými stroji a elektrickou sítí. Experimentální výzkum dynamiky elektrického oblouku a proudu vysoce ohřátého plynu (termického plazmatu), nestandardní numerické metody pro řešení elektromagnetických polí a algoritmy pro řešení sdružených úloh v silnoproudé elektrotechnice a elektroenergetice.

Projekty

{PROJEKTY}

Vybaveni

JménoTelefonE-mail
Ing. Martin Bejvl, Ph.D.+420 266 053 588bejvl@it.cas.cz
Ing. Martin Čerňan+420 266 052 099cernan@it.cas.cz
prof. Ing. Ivo Doležel, CSc.+420 266 052 058dolezel@it.cas.cz
Ing. Michal Duška, Ph.D.+420 266 053 399duska@it.cas.cz
Ing. Jan Gruber, Ph.D.+420 266 053 572gruber@it.cas.cz
Marek Havelka+420 266 052 099havelka@it.cas.cz
doc. Ing. Miroslav Chomát, CSc.+420 266 053 146chomat@it.cas.cz
Ing. Jiří Janovec+420 266 052 296janovec@it.cas.cz
Ing. Petr Kokeš+420 266 052 053kokes@it.cas.cz
Josef Konečný+420 266 053 702konecny@it.cas.cz
Ing. Tomáš Němec, Ph.D.+420 266 053 152nemec@it.cas.cz
Ing. Radko Semerád+420 266 053 031semerad@it.cas.cz
Ing. Luděk Schreier, CSc.+420 266 052 394schreier@it.cas.cz
Jiří Šafář+420 266 052 005safar@it.cas.cz
Ing. Petr Šimek, Ph.D.+420 266 052 028simek@it.cas.cz
Ing. Jiří Šonský, Ph.D.+420 266 052 002soda@it.cas.cz
Petr Švec+420 266 053 702svec@it.cas.cz
PhDr. Ruth Tománková+420 266 052 000ruth@it.cas.cz
prof. Ing. Viktor Valouch, CSc.+420 266 052 001valouch@it.cas.cz