Vzkazy pište na IWD - HOW auditorium!

Zde jest čeština pro ságu Icewind Dale včetně datadisku a addonu a s názvoslovím sladěným s 2. dílem
Díky všem, kdo se na jejím vývoji podíleli! (15. 7. 2003)

15. 7. 2008
Na disku jsem objevila nějaký anglický dialog.tlk, tak doufám, že to je ten pravý (hru bohužel nemám aktuálně nainstalovanou, takže to nemůžu ověřit), každopádně link již funguje, díky za upozornění (systém mě nějak nemá rád, nedaří se mi psát do své vlastní kroniky, to je vážně ostuda :-). Kdyby tam náhodou byla nějaká blbost, tak mi prosím napište a pokusím se to do týdne opravit.

13. 5. 2008
Jelikož mi Čedič pro nedostatečný update tyto stránky smázl z češtin, přesunula jsem je na tuto adresu, snad je tu ti, kterým by s z nich něco hodilo, naleznou a využijí.
Omluvte prosím případné nefunkční odkazy, pokusím se co nejdříve dohledat všechny soubory a doplnit je. Za případná upozornění na nefunkční odkazy budu vděčná.

7. 6. 2004
Pro zastánce angličtiny, kteří vlastní českou verzi IWD1:
tady si můžete stáhnout anglický dialog.tlk (cca 1 MB). Stačí jím přepsat ten stávající a hra by se měla úspěšně poangličtit. :o)
[edit] Odkaz už by měl fungovat.

29. 3. 2006 Tak jsem objevila chybu v portretech z NWN, pokud vam nefungovaly, vymazte v nazvech vsechny pomlcky (coz je pekna pakarna), nebo si stahnete znovu nize uvedeny soubor, kde je tato chybka jiz opravena.
[edit 13. 5. 08]
Tak pochopitelně jsem v zálohách našla pouze soubor s chybnými názvy, vyštrachám doma, opravím a dodám.

11. 7. 2003 Přibývají další stylizované portréty, tentokrát z Neverwinter Nights. Máte-li pevnou linku, můžete si je stáhnout komplet (6,8 MB), jinak můžete vybrat z obligátních přehledů - páni, dámy.
10. 6. 2003 Pro všechny zájemce a pro Hrochouše zvlášť přidávám původní portréty (něco přes 2,5 MB).

14. 3. 2003 Do sekce obrázků přibyly kompletní portréty z BG1 a 2 - můžete je stáhnout buď kompletně (cca 3,1 MB), nebo každý zvlášť.


7. 3. 2003 Málem jsem zapomněla vyměnit kouzla za abecedně seřazená, ale už se tak právě stalo. Zatím piluji stránku o IWD2, ale sem by také brzy mělo přibýt něco nového.


Tak jsem konečně rozchodila alespoň fragment stránky o Icewind Dale II. Zatím tam najdete pouze návod, který sepsal CEON, nové knihy (ke stažení jsou komplet i s těmi starými) a charakteristiky několika hlavních postav ve hře. Seznam předmětů zatím není kompletní, ale něco tam snad najdete.
        Jak jsem projížděla knihy, našla jsem tam ještě celkem dost chybek, takže nyní jsou k dispozici aktualizované verze i zde. Plus pár spisků, na něž jsem předtím zapomněla.
        Jak už asi víte, bude se IWD vydávat v nové edici kompletně v češtině a jelikož proto dělám znovu korekturu veškerých textů, konečně jsem se dokopala k tomu, abych ze hry vytáhla kouzla i s obrázky a pořádně to zpracovala ke stažení ve Wordu. Zatím nejsou seřazena abecedně, to upravím v nejbližší době, berte to zatím jako takovou pracovní verzi (chtěla jsem je sem dát už před víkendem).


24. 4. 2002 Nějak nestíhám updatovat. Ale práce je práce :o) Zjistila jsem, že jsem tu zapomněla uvést odkaz na zrušení zkušenostního stropu v IWD. Takže tímto to napravuji.


12. 2. 2002 Návod na všechny datadisky je konečně v cajku. Není to žádná velká sláva, ale snad se v tom vyznáte. Přidala jsem jej samozřejmě i do patřičného dokumentu ve Wordu.


Tak jsem konecně vyrobila onen slibovaný seznam předmětů ve formátu Word97 i s obrázky. Tento zip (má cca 1,3 MB) obsahuje krom obrázků, jež bohužel nejsou součástí souborů, tyto dokumenty:
 • lekt-biz.doc - lektvary, amulety, náhrdelníky, drahokamy
 • magicke.doc - pláště, rukavice, chrániče, pásy a šerpy, boty, čarodějné hůlky, hudební nástroje, lektvary, další magické a užitné předměty
 • zbroje.doc - štíty, helmy, všechny zbroje
 • strelzbr.doc - střelné zbraně: vrhací šipky, praky, náboje do praků, krátké, dlouhé a skládané luky, šípy, lehké a těžké kuše, střely do kuší
 • bodzbr.doc - bodné zbraně: oštěpy, dýky, vrhací dýky, krátké meče, halapartny
 • seczbr.doc - sečné zbraně: dlouhé meče, scimitary, meče bastardy, obouruční meče; jednoruční, obouruční a vrhací sekyry
 • drtive.doc - čtvrteční hole, kyje, palcáty, řemdihy, cepy, kladiva •         Dále jsem dodělala verzi všech kouzel ve formátu Word97, sbalená dělají celkem 97 kB, což snad nebude problém stáhnout.
          Také se mi podařilo dokončit obrazovou galerii s portréty, abyste nemuseli stahovat ty relativně velké soubory. Dámy jsou zde, páni zase tady.


  Diky laskavosti Aramona, ktery si dal tu praci a postahoval odsud veskery popis zbrani a predmetu vcetne navodu, si muzete vsechny tyto textiky stahnout ve formatu Word 97. Je to zatim bez obrazků, aby to bylo co nejmensi (ma to cca 390 kB). Na verzi s obrazky po chvilkach pracuji.


  Takže jsem se dokopala k předělání všech kouzel do nějaké stažitelnější podoby. Nyní jsou "nasypána" vždy do jednoho souboru podle úrovní, avšak seznam jsem ponechala i v krajním okně - v případě, že hledáte nějaké konkrétní kouzlo a nejste si jisti, kam že to vlastně spadá...
          Mé další plány do budoucna se nyní budou týkat bestiáře - Thalen mi dal tip, kde stáhnout různé věci týkající se 2. edice AD&D. Tamější bestiář je však přeložen pouze zčásti, pročež mi bude opět nějakou chvíli trvat, nežli k němu nastahuji obrázky z IWD, trošku jej zestručním apod.


  Počítám, že jste sem zabloudili přímo od Čediče, takže pro vás není žádnou novinkou, že si nyní můžete celé toto zasněžené dobrodružství vychutnat v mateřském jazyce (viz odkaz výše).
         Překladu (většinou :-) velel Vašek Vymětalík, dále se na počeštění této báječné hry podíleli: Adam Beckovsky, David Král, Fuksík, Jan Jebavý, Jaroslav G., Jiří Rubeš, Jiří Petrů, Kedrigern, Markus, Martin Mostek, Martin Škvrně, Mirek, Sedrick, WASHEK, Xvojta, Zbyněk Říha a já.
          Technický tým tvořili: Petr Zahradník (PeZ), Machr Machrovič a za instalátor vděčíme PeZovi a Adamu Rambouskovi.
          Nemalou zásluhu na snížení počtu chyb má několikero pozorných hráčů, kteří mi nalezené "blechy" posílali. Jejich jména tu neuvádím z toho prostého důvodu, že jsem tvor silně roztržitý a nerada bych na někoho zapomněla. Ale díky nim jsou nyní texty mnohem čistší.
          Zvláštní poděkování musím dát Martinu Škvrně, jenž neúnavně nalézal celkem závažné chyby i v oné původní "finální" verzi a poctivě je opravoval.


          Na této stránce naleznete kompletní seznam všech předmětů, vyskytujících se ve světě Planiny ledového větru. Pokud by vás zarážely ty poznámky v závorkách pod názvy věcí, vězte, že ty jsou určeny pro švidlíře jako je můj bratr (jehož tímto zdravím), kteří svým postavičkám podvodně přidělují co nejlepší výbavu.
          Nyní se vrhnu na kouzla a posléze na nestvůry, ohavnosti, obludy, příšerky, zrůdičky a ostatní havěť. V bestiáři si zatím můžete prohlédnout několikero exemplářů, k nimž jsem přímo ze hry, ze stránek firmy Interplay či z Planet Baldur's Gatevykutala (a přeložila) i "druhový popis." Linky na (pohyblivé) obrázky jsou přímo v nadpisech - nechtěla jsem, aby jednotlivé sekce byly příliš "buclaté".
          Jinak pod tlačítkem "obrázky" se prozatím skrývá několikero stáhnutelných map, uzpůsobených víceméně jako tapety pod Windows. A také tu naleznete přídavné portréty pro vaše postavičky včetně návodu, jak je správně nainstalovat.
          Knihy by však měly být již uceleny a chcete-li si počíst o historii Faerunu, máte jedinečnou příležitost. Pokud ještě nemáte staženo přídavné dobrodružství Trials of the Luremaster a nalákali jste se němi několika svitky, které se krčí na konci "novějších knih" (a máte odpovídající připojení), můžete stahovat zde (soubor má 71,3 MB).
          A to by snad zatím bylo na úvod všechno. Snad tu najdete užitečné informace a pevně doufám, že vás tato stránka alespoň trochu zaujme.
  Divoška Jája

  Tento odkaz vede na mou osobní stránku a taky na věci, co tvořím "do šuplíku"